top of page

Najczęściej zadawane pytania

terapia behawioralna zwierząt towarzyszących

 • Jak wygląda konsultacja behawioralna?
  Konsultacja behawioralna w większości przypadków odbywa się w środowisku, w którym zwierzę żyje na co dzień, czyli u Was w domu. Jeśli konsultacja dotyczy psa, zazwyczaj zaczynamy od wspólnego spaceru a następnie przechodzimy do domu. Przed konsultacją przesyłana jest ankieta behawioralna do wypełnienia, w której znajdują się pytania dotyczące zwierzęcia. Po konsultacji w ciągu trzech dni przesyłany jest raport ze spotkania z pierwszymi zaleceniami.
 • Jak długo trwa konsultacja behawioralna?
  Konsultacja behawioralna trwa około dwóch godzin. Podczas tego spotkania omawiamy szereg aspektów dotyczących życia zwierzęcia, dlatego czas ten jest potrzebny do tego, abyśmy mogli szczegółowo zapoznać się z jego problemami.
 • Czy w konsultacji behawioralnej powinny brać udział wszystkie osoby mieszkające ze zwierzęciem?
  Najlepiej, aby w konsultacji behawioralnej brała udział cała rodzina, ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie zaobserwować relację zwierzęcia z każdym członkiem rodziny. Rozumiemy natomiast, że nie zawsze może być to możliwe, dlatego jesteśmy w tej kwestii elastyczni.
 • Czy konsultacja online jest skuteczną formą pomocy?
  W niektórych przypadkach, gdy nie ma możliwości spotkania bezpośredniego, konsultacja online może stanowić dobre rozwiązanie, dzięki któremu możecie od razu wdrożyć zalecenia oraz poprawić dobrostan zwierzęcia oraz całej Waszej rodziny.
 • Czy jedna konsultacja wystarczy, aby rozwiązać problem mojego zwierzaka?
  Są przypadki, w których już po jednej konsultacji widoczna jest poprawa w funkcjonowaniu zwierzęcia, jednak w przypadku głębszych problemów, może być niezbędna dłuższa terapia wymagająca kilku spotkań, tak aby móc skutecznie i trwale wyeliminować istniejący problem.
 • Nigdy wcześniej nie brałam/em udziału w konsultacji behawioralnej i nie wiem czego się spodziewać. Czy muszę w jakiś szczególny sposób przygotować się do konsultacji behawioralnej?
  Informacje, które chcemy pozyskać przed spotkaniem znajdują się w ankiecie behawioralnej, która przesyłana jest przed spotkaniem. Oznacza to, że nie musisz nic robić, poza wypełnieniem ankiety. Jeśli będzie potrzebne uszczegółowienie jakiegoś aspektu, odezwiemy się do Ciebie. Jedyne co musisz zrobić, to wykonać pierwszy krok i umówić się na konsultację behawioralną😊.
bottom of page